20161201 105413

Nasza szkoła uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym ?Wybieram Wodę", którego celem jest edukacja w zakresie prawidłowego nawodnienia organizmu oraz promocja gospodarką wodną i jej oszczędzaniem.
W listopadzie w klasach IV- VI odbyły się zajęcia edukacyjne na tematy:
? Od kropli wody do organizmu człowieka"
? Każda kropla wody jest cenna"
? Woda cenniejsza niż złoto"

Dzieci bardzo chętnie i czynnie uczestniczyły w zajęciach, wypełniały karty pracy, rozwiązywały zagadki dotyczące prawidłowego nawodnienia organizmu, zapoznały się z tematyką gospodarowania wodą i jej oszczędzaniem. Program skierowany był do wszystkich uczniów i nauczycieli szkoły, którzy aktywnie w nim uczestniczyli. Po zakończonych zajęciach wszyscy wypili szklankę wody .
W dniu 1 grudnia dla wszystkich została przedstawiona prezentacja multimedialna pt. ? Znaczenie wody" oraz pokaz dotyczący oszczędnego gospodarowania wodą pt. ? Kropla do kropli" a następnie wszyscy obejrzeli film edukacyjny pt. ? Poznajemy niezwykłe właściwości wody" . Tego dnia wszyscy uczniowie i nauczycieli byli ubrani w barwie wody czyli w strojach niebieskich. Oczywiście nie zabrakło wody mineralnej , którą wszyscy mieli i pili.
Wykonano również gazetkę na temat ? woda, którą umieszczono na głównym korytarzu szkoły.
Wszyscy z przyjemnością i dużym zaangażowaniem uczestniczyli w programie- bardzo podobała się akcja dotycząca promowania ochrony i oszczędzania wody oraz właściwego nawodnienia naszego organizmu.
Nad przebiegiem działań czuwała p. Małgorzata Wójcik

20161201 105445DSC 1878